Księgarnia Księży Chrystusowców
Email
Brak obrazka
Brak obrazka
Brak obrazka
29004

Kalendarz zdzierany 2015 - Ze świętymi przez życie

(0)

Format: 80x135 mm

Trudno jednoznacznie rozstrzygnąć, jakimi motywami kierowali się nasi rodzice, wybierając imię nadane nam na chrzcie świętym. Dawniej nadawano dziecku to imię, które sobie „samo przyniosło”. Dziś często zastanawiamy się nad tym, czy wybrane imię będzie pięknie brzmiało. Mało kto myśli o tym, czy dziecko będzie miało swojego patrona, czyli opiekuna w niebie na całe życie. Apostolicum, udostępniając niniejszy zwięzły zbiór życiorysów świętych i błogosławionych Kościoła Katolickiego, w opracowaniu „Każdy Apostołem”, pragnie uwypuklić tę właśnie potrzebę. Może się zdarzyć i tak, że jeszcze nie było świętego, który by nosił takie samo imię jak my. I wtedy już z własnej woli trzeba sobie wybrać patrona, np. z okazji przyjęcia sakramentu bierzmowania.
Niniejszy zbiór pragnie jedynie zapoczątkować drogę do poznania życia swojego patrona, a jeśli będzie to dobry początek, cel zamierzony można uznać za spełniony.


Opracowanie merytoryczne: ks. Stanisław Chabiński SAC
Dane dotyczące wschodów i zachodów słońca, księżyca i jego faz opracowano w warszawskim Instytucie Geodezji i Kartografii

Recenzje

Nikt jeszcze nie oceniał tego produktu.

Dodatkowe informacje